: 279278
Ostatnie komunikaty

Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KPP Oława...
Oława
13.04.2015 r.

Motoserce - akcja poboru krwi dla chorych dzieci wspomagana przez oławską Policję
W niedzielę 11 kwietnia br. na oławskim Miasteczku Ruchu Drogowego, w ramach ogólnopolskiej akcji krwiodawstwa, już po raz trzeci zorganizowano "zbiórkę krwi" dla chorych dzieci i nie tylko. Akcję połączoną z piknikiem rodzinnym, podczas którego oprócz wielu atrakcji, można było u policjantów oznakować wartościowe przedmioty.

więcej »»
Oława
09.04.2015 r.

Zatrzymany sprawca wybicia witryn sklepowych
Oławscy policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca gminy Oława podejrzanego o wybicie szyb wystawowych w lokalu usługowym przy ulicy Bolesława Chrobrego w Oławie. Zatrzymany usłyszał zarzut w tej sprawie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

więcej »»
Oława
07.04.2015 r.

Podsumowanie Świąt Wielkanocnych w powiecie oławskim
Tegoroczne Święta Wielkanocne dla większości policjantów, były okresem intensywnej pracy. Podczas kilku świątecznych dni funkcjonariusze przeprowadzili 71 różnego rodzaju interwencji, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 6 sprawców, w tym 4 kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwym „Rekordzista” miał w organizmie około 3 promili alkoholu.

więcej »»
Oława
07.04.2015 r.

Tymczasowy areszt dla podejrzanej o zabójstwo mężczyzny
Kara, nawet dożywotniego więzienia grozi kobiecie podejrzanej o zabójstwo mężczyzny, do którego doszło w jednym z oławskich mieszkań. Podejrzana kilka godzin po zdarzeniu została zatrzymana na strychu opuszczonego budynku. Materiał dowodowy zebrany przez oławskich policjantów pozwolił przedstawić kobiecie zarzuty. Decyzją sądu została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące.

więcej »»
Jelcz-Laskowice
25.03.2015 r.

Dzielnicowy na spotkaniu z uczniami gimnazjum
Spotkanie dzielnicowego z gimnazjalistami z Zespołu Szkół przy ul. Techników w Jelczu-Laskowicach, miało charakter profilaktyczny. Policjant opowiadał nastolatkom o najważniejszych przepisach obowiązującego prawa i ich zastosowaniu w życiu każdego człowieka.


więcej »»
Oława
24.03.2015 r.

Zatrzymani na "gościnnych występach"
Oławscy policjanci zatrzymali trzech mieszkańców powiatu żagańskiego, którzy włamali się do automatu do gier w jednym z oławskich lokali. Ich łupem padła kasetka z pieniędzmi w kwocie 2600 złotych. Ponadto, przy jednym ze sprawców policjanci ujawnili około 10 porcji amfetaminy.
Za kradzież z włamaniem grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat.


więcej »»
Oława
17.03.2015 r.

Bezpieczeństwo na drodze to priorytet akcji „PIRAT DROGOWY” zorganizowanej przez oławską Policję
Policjanci z oławskiej „drogówki” zorganizowali wzmożone działania na drogach powiatu, mające na celu poprawę bezpieczeństwa zmotoryzowanych i pieszych uczestników ruchu.

więcej »»
Oława
16.03.2015 r.

Zatrzymania za posiadanie narkotyków
Od 13 do 16 marca br. policjanci z Oławy i Jelcza Laskowic, przy wsparciu funkcjonariuszy z wrocławskich oddziałów prewencji, kilkakrotnie interweniowali wobec osób posiadających środki odurzające. Funkcjonariusze w sumie zabezpieczyli 2.47 grama marihuany i 2.21 grama amfetaminy.
Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, podejrzani odpowiedzą przed sądem.


więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu