: 289538
Ostatnie komunikaty

Kampania Ministerstwa Finansów pn. "Nie daj się zrobić w słupa"

Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KPP Oława...
Oława
02.09.2015 r.

Ciąg dalszy poszukiwań 37-letniego mieszkańca Zwierzyńca Dużego w Oławie
15 lutego br. wyszedł z domu i do tej pory nie skontaktował się z rodziną 37-letni mieszkaniec Zwierzyńca Dużego w Oławie. Policja podjęła wszelkie działania mające na celu odnalezienie mężczyzny: rozpytywano mieszkańców, znajomych zaginionego, każdego kto mógłby mieć jakąś wiedzę na temat pana Grzegorza, przeszukano i sprawdzono dokładnie okolice jego miejsca zamieszkania i terenów przyległych, sprawdzono monitoring w miejscach gdzie mężczyzna mógł się pojawiać. Bez rezultatu. Pod koniec sierpnia br. rodzina pana Grzegorza powiadomiła policję o tym, że zaginiony, najprawdopodobniej nie żyje, a jego zwłoki mogą znajdować się w kanale Młynówki rzeki Odra. Informacja pochodziła od znanego polskiego jasnowidza, do którego rodzina zwróciła się o pomoc. Policja mając na uwadze prośbę rodziny, zaraz po uzyskaniu informacji, wykorzystując łódź patrolową Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, dokonała sprawdzeń kanału Odry. Jednak zwłok nie ujawniono. Nie poprzestając na tym, oławscy funkcjonariusze zwrócili się z wnioskiem o pomoc w poszukiwaniach do Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratunkowej z Jastrzębiej Góry, specjalizującej się w wyszukiwaniu ludzkich zwłok, które są "namierzane" przez wyszkolonego psa. O wsparcie poproszono również Państwową Straż Pożarną z Wrocławia i Oławy.

więcej »»
Oława
01.09.2015 r.


Zatrzymane prawo jazdy, mandat i punkty karne za przewożenie zbyt dużej liczby pasażerów


W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” oławscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej autobus przewożący uczniów oławskich szkół. Podczas kontroli przeprowadzonej w Starym Otoku ujawniono, ze w pojeździe przystosowanym do przewozu 19 osób, jechało 26 pasażerów. Zgodnie z nowymi przepisami, za przewożenie zbyt dużej liczby osób, kierującemu zatrzymano prawo jazdy na 3 miesiące. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych i 7 punktami.

więcej »»
Jelcz-Laskowice
01.09.2015 r.


Policjanci odzyskali skradzione mienie o wartości 80 tys. złotych.

Policjanci z Jelcza –Laskowic zatrzymali 27-letniego sprawcę kradzieży z włamaniem do hali produkcyjnej,z której mężczyzna ukradł przewody zasilające o wartości 80 tys. złotych. Mienie w całości odzyskano.


więcej »»
Oława
31.08.2015 r.

Ostatni weekend wakacji w powiecie oławskim

Policjanci z Oławy i z Jelcza-Laskowic w dniach od 28 do 30 sierpnia br. przeprowadzili powiecie wzmożone działania pn. „Ostatni weekend wakacji”, ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym.

więcej »»
Oława
27.08.2015 r.

„Bezpieczna Droga do Szkoły 2015”
1 września br. wzorem lat ubiegłych, rusza ogólnopolska akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. W pierwszym tygodniu września oławscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem najmłodszych, przemierzających drogę z domu do szkoły i z powrotem. Akcja kierowana jest także do wszystkich dorosłych, w szczególności do rodziców, nauczycieli i kierowców.

więcej »»
Oława
27.08.2015 r.

Drogówka w akcji
Policjanci z oławskiej drogówki w dniach 21 i 25 sierpnia ponownie przeprowadzili akcje pod nazwą: „PRĘDKOŚĆ” oraz „ZWOLNIJ- dojedź do celu”, podczas których sprawdzali m.in., czy kierujący stosują się do przestrzegania ograniczeń prędkości.

więcej »»
Oława
24.08.2015 r.

Rowerowe patrole w Oławie
Oprócz tradycyjnego radiowozu od piątku ( 21 sierpnia) na ulicach Oławy można spotkać policjantów i strażników miejskich pełniących służbę na rowerach. Rowerowe patrole czuwać będą nad bezpieczeństwem mieszkańców. Rowery mają umożliwić policjantom i strażnikom dotarcie do miejsc trudno dostępnych dla radiowozów.

więcej »»
Oława
18.08.2015 r.

Kolejny sprawca kradzieży rowerów zatrzymany
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Oławie w sobotę 15 sierpnia 2015 r. przeprowadzili wcześniej zaplanowane czynności, zmierzające do zatrzymania sprawcy kradzieży rowerów.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu