: 261660
Ostatnie komunikaty


Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KPP Oława...
Oława
29.08.2014 r.

Policyjny dozór dla podpalacza
32-letni mieszkaniec gminy Wiązów podpalił wózek dziecięcy stojący przed drzwiami jednego z mieszkań w budynku wielorodzinnym w Oławie. Szybka reakcja policji i straży pożarnej być może zapobiegła tragedii do jakiej mogło dojść.

więcej »»
Oława
25.08.2014 r.

Policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę włamania do kiosku w Oławie
Do zdarzenia doszło pod koniec maja br. Jeden z mieszkańców miasta przechodząc późnym wieczorem obok sklepu, zauważył uchylone drzwi. Sytuacja ta zaniepokoiła przechodnia, o swoich spostrzeżeniach postanowił powiadomić policję.

więcej »»
Oława
20.08.2014 r.

„Bezpieczna Droga do Szkoły 2014”
1 września br. wzorem lat ubiegłych , rusza ogólnopolska akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. W pierwszym tygodniu września oławscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem najmłodszch, przemierzających drogę z domu do szkoły i z powrotem. Akcja kierowana jest także do wszystkich dorosłych, w szczególności do rodziców, nauczycieli i kierowców.

więcej »»
Oława
20.08.2014 r.

“Bezpieczne Wakacje “ - festyn w Miłoszycach
Policjanci z oławskiego Wydziału Prewencji uczestniczyli w festynie zorganizowanym w Miłoszycach, na terenie gminy Jelcz-Laskowice. Wśród wielu atrakcji zapewnionych przez organizatorów , każdy znalazł coś dla siebie.

więcej »»
Oława
19.08.2014 r.

Uważaj na "wnuczka"!
Babciu, pilnie potrzebuję pieniędzy… - taki telefon może odebrać każdy z nas, nie zdając sobie sprawy, że może mieć do czynienia z przestępcą. Oszuści działający metodą „na wnuczka” wprowadzają swoje ofiary w błąd, podając się za członka rodziny, prowadzą rozmowę w taki sposób, że potencjalna ofiara sama „zgaduje”, że rozmawia z kimś z rodziny - wnuczkiem, bratankiem, siostrzenicą.

więcej »»
Oława
19.08.2014 r.

Oławscy policjanci interweniowali w związku z pozostawieniem przez matkę 1.5 rocznej córki i miesięcznego syna pod opieką sąsiada.
Na kilka godzin, 26-letnia kobieta pozostawiła dwójkę swoich dzieci pod opieką sąsiada. Późnym wieczorem poprosiła go o pomoc pod pretekstem chwilowego wyjścia do sklepu. Chwila zamieniła się w długie godziny.

więcej »»
Jelcz-Laskowice
13.08.2014 r.

Kierowca zareagował – powiadomił Policję o niebezpiecznym zachowaniu innego kierowcy
W dniu 11 sierpnia br. na trasie Jelcz-Laskowice Dziuplina, przed godz. 12.00 dyżurny oławskiej Policji został powiadomiony przez kierowcę o niebezpiecznym zachowaniu jadącego tuż przed nim kierowcy Jetty. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierowca Jetty jest najprawdopodobniej nietrzeźwy, ponieważ jechał całą szerokością jezdni, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się na drodze, innym pojazdom.

więcej »»
Oława
06.08.2014 r.

Komendant Główny Policji wręczył rozkazy, awansujące na wyższe stopnie policyjne, Komendantowi Powiatowemu Policji w Oławie i jego I Zastępcy
Dolnośląskie obchody Święta Policji odbyły się 1 sierpnia br. pod Halą Stulecia we Wrocławiu. Uroczystość zgromadziła tłumy mieszkańców miasta, dla których przygotowano wiele atrakcji, m.in. występ orkiestry dolnośląskiej Policji, widowisko multimedialne, pokazy sprzętu policyjnego i działania funkcjonariuszy oraz festyn. W uroczystościach wziął udział Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński,który awansował 2286 dolnośląskich funkcjonariuszy. Komendant Główny Policji osobiście złożył gratulacje z okazji awansu na stopień inspektora Komendantowi Powiatowemu Policji w Oławie, Markowi Bugajskiemu. Podobne gratulacje odebrał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Oławie, Wojciech Jakubowski, awansowany na stopień młodszego inspektora

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu