: 278148
Ostatnie komunikaty

Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KPP Oława...
Oława
01.04.2015 r.

Tymczasowy areszt dla podejrzanej o zabójstwo mężczyzny
Kara, nawet dożywotniego więzienia grozi kobiecie podejrzanej o zabójstwo mężczyzny, do którego doszło w jednym z oławskich mieszkań. Podejrzana kilka godzin po zdarzeniu została zatrzymana na strychu opuszczonego budynku. Materiał dowodowy zebrany przez oławskich policjantów pozwolił przedstawić kobiecie zarzuty. Decyzją sądu została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące.

więcej »»
Jelcz-Laskowice
25.03.2015 r.

Dzielnicowy na spotkaniu z uczniami gimnazjum
Spotkanie dzielnicowego z gimnazjalistami z Zespołu Szkół przy ul. Techników w Jelczu-Laskowicach, miało charakter profilaktyczny. Policjant opowiadał nastolatkom o najważniejszych przepisach obowiązującego prawa i ich zastosowaniu w życiu każdego człowieka.


więcej »»
Oława
24.03.2015 r.

Zatrzymani na "gościnnych występach"
Oławscy policjanci zatrzymali trzech mieszkańców powiatu żagańskiego, którzy włamali się do automatu do gier w jednym z oławskich lokali. Ich łupem padła kasetka z pieniędzmi w kwocie 2600 złotych. Ponadto, przy jednym ze sprawców policjanci ujawnili około 10 porcji amfetaminy.
Za kradzież z włamaniem grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat.


więcej »»
Oława
17.03.2015 r.

Bezpieczeństwo na drodze to priorytet akcji „PIRAT DROGOWY” zorganizowanej przez oławską Policję
Policjanci z oławskiej „drogówki” zorganizowali wzmożone działania na drogach powiatu, mające na celu poprawę bezpieczeństwa zmotoryzowanych i pieszych uczestników ruchu.

więcej »»
Oława
16.03.2015 r.

Zatrzymania za posiadanie narkotyków
Od 13 do 16 marca br. policjanci z Oławy i Jelcza Laskowic, przy wsparciu funkcjonariuszy z wrocławskich oddziałów prewencji, kilkakrotnie interweniowali wobec osób posiadających środki odurzające. Funkcjonariusze w sumie zabezpieczyli 2.47 grama marihuany i 2.21 grama amfetaminy.
Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, podejrzani odpowiedzą przed sądem.


więcej »»
Jelcz-Laskowice
12.03.2015 r.


Zatrzymany sprawca kradzieży alkoholu

Policjanci z Jelcza Laskowic zatrzymali 31-letniego mieszkańca Oławy, który od lutego do marca br. kilkakrotnie okradł jeden z marketów na terenie Jelcza- Laskowic. Skradzione mienie to drogie alkohole o wartości nie przekraczającej 2 tys. złotych.
Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.


więcej »»
Jelcz-Laskowice
12.03.2015 r.

Bądź widoczny, załóż odblask
Pod tym hasłem, policjanci z Jelcza-Laskowic wspólnie z przedstawicielami firmy Toyota i Urzędu Miasta i Gminy w Jelczu-Laskowicach przeprowadzili akcje profilaktyczną w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Minkowicach Oławskich. Uczniowie uczestniczący w spotkaniu otrzymali kamizelki i inne elementy odblaskowe

więcej »»
Oława
05.03.2015 r.

Zatrzymany za posiadanie marihuany
Policjanci z Oławy zatrzymali 19-letniego mieszkańca miasta, przy którym znaleźli 17 woreczków z marihuaną. Podejrzany, za posiadanie środków odurzających wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, odpowie teraz przed sądem. Może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu