: 265278
Ostatnie komunikaty


Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KPP Oława...
Oława
20.10.2014 r.

Kierował samochodem bez prawa jazdy, posiadał narkotyki
Policjanci zatrzymali 32- letniego oławianina posiadającego kilka porcji marihuany. Był on już wcześniej karany za posiadanie narkotyków. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

więcej »»
Oława
20.10.2014 r.

Debata społeczna na temat przemocy w rodzinie
Komenda Powiatowa Policji w Oławie zaprasza na debatę społeczną organizowaną w dniu 29 października 2014 r. od godz. 11.00, na temat „Pomoc osobom dotkniętym przemocą w rodzinie - jak skutecznie zapobiegać problemom alkoholowym i przemocy w rodzinie”.

więcej »»
Oława
20.10.2014 r.

Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
Przestępstwo handlu ludźmi jako współczesna forma niewolnictwa stanowi jedną z najcięższych zbrodni, godzącą w podstawowe wartości człowieka, jakimi są wolności i godność ludzka. Zwalczanie tego procederu stanowi wyzwanie dla całej Unii Europejskiej. 18 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. Polska Policja po raz kolejny bierze aktywny udział w realizacji tego przedsięwzięcia.

więcej »»
Oława
20.10.2014 r.

Masz informacje o przypadkach handlu ludźmi – skontaktuj się z Policją
Komenda Główna Policji utworzyła skrzynkę e-mailową i infolinię, dzięki którym każdy, kto ma informacje o przypadkach handlu ludźmi, będzie mógł się skontaktować z policjantami. Pisząc na adres handelludzmibsk@policja.gov.pl. lub dzwoniąc pod numer 664 974 934, można zapobiec ludzkim tragediom. Nie bądźmy obojętni!

więcej »»
Oława
17.10.2014 r.

Sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego wobec pijanego sprawcy wypadku drogoweg
Oławscy policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który 14 października br. spowodował wypadek drogowy. Wskutek zdarzenia, 6 osób odniosło obrażenia ciała w tym dwoje dzieci w wieku 6 i 8 lat. Mężczyznę osadzono w policyjnym areszcie. Na czas prowadzonego postępowania, sąd zastosował wobec sprawcy środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego.

więcej »»
Oława
13.10.2014 r.

Działania prewencyjno-porządkowe oławskiej Policji
Po raz kolejny policjanci oławskiej jednostki zorganizowali wzmożone działania prewencyjne na terenie powiatu, ukierunkowane na ograniczenie przestępstw i wykroczeń społecznie uciążliwych oraz ograniczających przestępczości. W wyniku akcji zatrzymali 21-letniego mieszkańca Oławy, przy którym ujawnili kilka porcji amfetaminy i marihuany. Za posiadanie środków odurzających mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

więcej »»
Jelcz-Laskowice
09.10.2014 r.

Tymczasowy areszt za znęcanie się i groźby karalne
Policjanci z Jelcza-Laskowic zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który znęcał się nad żoną i synem. Sprawca groził swoim najbliższym pozbawieniem życia.

więcej »»
Oława
29.09.2014 r.

Odpowie za posiadanie środków odurzających
Trzy lata więzienia grozi 22-latkowi z gminy Żórawina, przy którym oławscy policjanci ujawnili niewielką ilość marihuany.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu