: 286840
Ostatnie komunikaty

Kampania Ministerstwa Finansów pn. "Nie daj się zrobić w słupa"

Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KPP Oława...
Oława
28.07.2015 r.

Funkcjonariusze oławskiej policji odwiedzili w Szkole Podstawowej nr 5 uczestników półkolonii

W dniu 24 lipca 2015 roku w godz. 09:00 - 10:25 w Szkole Podstawowej nr 5 w Oławie funkcjonariusze oławskiej policji przeprowadzili pogadankę z najmłodszymi uczestnikami półkolonii na temat „Bezpieczne Wakacje 2015”

więcej »»
Oława
22.07.2015 r.

Oławskie obchody 96 rocznicy powstania Policji Państwowej

21 lipca br. policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Oławie i podległego jej komisariatu w Jelczu-Laskowicach obchodzili 96 rocznicę powstania Policji Państwowej. W uroczystości wziął udział Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, insp. Artur Falkowski, policjanci , pracownicy cywilni komendy i zaproszeni goście. Akademię, zorganizowaną w Sali Rajców oławskiego ratusza, uświetnili swoją obecnością przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, służb mundurowych , mediów i instytucji na co dzień współpracujących z policją.

więcej »»
Oława
20.07.2015 r.

Ściąga dla mistrza kierownicy

Wielu z nas codziennie jeżdżąc samochodem korzysta z takich miejsc jak „Strefa zamieszkania”, jednak nie każdy pamięta co ten znak oznacza i jakie zasady na obszarze objętym tym znakiem obowiązują. Nie jest to, jak niektórzy mówią: „droga osiedlowa”, „strefa osiedlowa” itp.

więcej »»
Oława
17.07.2015 r.

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów

W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

więcej »»
Oława
16.07.2015 r.

Bezpieczne Wakacje - Tęczowym Szlakiem

Policjanci z Oławy w dniu 12 lipca 2015 r. aktywnie uczestniczyli w imprezie organizowanej na terenach zielonych, miasteczku ruchu drogowego przy ul. 11 Listopada , pn. Oławski Charytatywny Piknik Motocyklowy ,,Tęczowym szlakiem” organizowanej przez Zarząd Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom "Tęcza”.

więcej »»
Oława
15.07.2015 r.

Dopalacz to też NARKOTYK!

Ostatnio w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiło kilkadziesiąt osób z ostrym zatruciem organizmu. Policjanci apelują i ostrzegają, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

więcej »»
Oława
09.07.2015 r.

Podejrzana o handel odzieżą z podrobionymi znakami towarowymi – straty producentów to, co najmniej 100 tys. złotych

Za handel odzieżą i obuwiem z podrobionymi znakami towarowymi renomowanych firm, odpowie przed sądem kobieta, ustalona i zatrzymana przez policjantów Wydziału dw. z Cyberprzestępczością z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu. Kobieta sprzedawała podrobioną odzież i obuwie, poprzez ogłoszenia na jednym z portali społecznościowych. Z tego nielegalnego procederu uczyniła sobie stałe źródło dochodu.Funkcjonariusze zabezpieczyli dokumentację świadczącą, o co najmniej blisko 400 tego typu transakcjach. Straty poszkodowanych koncernów odzieżowych, jak wstępnie oszacowano, mogą wynieść nawet, co najmniej 100 tys. złotych.

więcej »»
Oława
09.07.2015 r.

Czerwcowe akcje oławskiej drogówki

Miesiąc czerwiec był dla oławskiej lotnej bardzo pracowity. Funkcjonariusze przeprowadzili kilkanaście akcji zleconych przez Wydział Ruchu Drogowego we Wrocławiu.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu