: 265753
Ostatnie komunikaty


Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KPP Oława...
Oława
24.10.2014 r.

Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży i odzyskali mienie
Funkcjonariusze referatu kryminalnego z Jelcza-Laskowic zatrzymali 23-letniego mieszkańca Jelcza-Laskowic, który ukradł szlifierkę o wartości 973 zł. Policjanci odzyskali i zabezpieczyli skradzione mienie. Sprawcy przedstawiono zarzut kradzieży.

więcej »»
Oława
24.10.2014 r.

Odpowie za posiadanie amfetaminy
Trzy lata więzienia grozi 31-letniemu mieszkańcowi gminy Oława za posiadanie amfetaminy, którą oławscy policjanci ujawnili przy nim podczas kontroli drogowej.

więcej »»
Oława
22.10.2014 r.

Po zmierzchu – z odblaskiem
Oławska Policja przypomina, że od 31 sierpnia br. zmieniły się przepisy ruchu drogowego - każdy pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat – od 20 do 500 zł.

więcej »»
Oława
21.10.2014 r.

Uczniowie z oławskich klas o profilu „Edukacja Policyjna” gościli w Oddziale Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu
Ponad 30 uczniów z Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Oławie wspólnie z opiekunami, gościło w Oddziale Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Młodzież, miała niepowtarzalną okazję przyjrzeć się z bliska codziennym przygotowaniom do służby policjantów oraz przyswoić wiele ciekawych informacji o służbie w Policji, przekazanych przez kadrę szkoleniową KWP we Wrocławiu.

więcej »»
Oława
20.10.2014 r.

Kierował samochodem bez prawa jazdy, posiadał narkotyki
Policjanci zatrzymali 32- letniego oławianina posiadającego kilka porcji marihuany. Był on już wcześniej karany za posiadanie narkotyków. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

więcej »»
Oława
21.10.2014 r.

Debata społeczna na temat przemocy w rodzinie
Komenda Powiatowa Policji w Oławie zaprasza na debatę społeczną organizowaną w dniu 29 października 2014 r. od godz. 11.00, na temat „Pomoc osobom dotkniętym przemocą w rodzinie - jak skutecznie zapobiegać problemom alkoholowym i przemocy w rodzinie”.

więcej »»
Oława
20.10.2014 r.

Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
Przestępstwo handlu ludźmi jako współczesna forma niewolnictwa stanowi jedną z najcięższych zbrodni, godzącą w podstawowe wartości człowieka, jakimi są wolności i godność ludzka. Zwalczanie tego procederu stanowi wyzwanie dla całej Unii Europejskiej. 18 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. Polska Policja po raz kolejny bierze aktywny udział w realizacji tego przedsięwzięcia.

więcej »»
Oława
20.10.2014 r.

Masz informacje o przypadkach handlu ludźmi – skontaktuj się z Policją
Komenda Główna Policji utworzyła skrzynkę e-mailową i infolinię, dzięki którym każdy, kto ma informacje o przypadkach handlu ludźmi, będzie mógł się skontaktować z policjantami. Pisząc na adres handelludzmibsk@policja.gov.pl. lub dzwoniąc pod numer 664 974 934, można zapobiec ludzkim tragediom. Nie bądźmy obojętni!

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu