: 281692
Ostatnie komunikaty

Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KPP Oława...
Oława
25.05.2015 r.

„Profilaktyka a Ty” - spotkajmy się 1 czerwca 2015r. na oławskim Rynku


Celem programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” jest inspirowanie uczniów szkół ponadpodstawowych do tworzenia lokalnych młodzieżowych grup PaT, promujących wśród rówieśników modę na życie wolne od przemocy i uzależnień.


więcej »»
Oława
22.05.2015 r.

Podsumowanie policyjnych działań na drogach powiatu oławskiego w ramach akcji „Prędkość” – 1 osoba straciła prawo jazdy


Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego w Oławie w dniach 17 i 18 maja br. przeprowadzili znane już mieszkańcom działania pod nazwą „Prędkość”. Funkcjonariusze sprawdzali m.in. czy kierujący pojazdami stosują się do ograniczeń prędkości i podróżują po drogach zgodnie z obowiązującymi przepisami. Przypomnijmy, że drugi dzień działań realizowany był w świetle obowiązujących już nowych przepisów, dotyczących m.in. przestrzegania ograniczeń prędkości na terenie zabudowanym.


więcej »»
Oława
22.05.2015 r.

Tymczasowy areszt i dozór dla sprawców rozboju


Policjanci wydziału kryminalnego ustalili i zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Oława, którzy dokonali rozboju na ich wspólnym znajomym. Ponadto policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego udowodnili zatrzymanym popełnienie innych przestępstw, takich jak kradzieże, kradzieże z włamaniem, niszczenie i kradzież dokumentów.
Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na zastosowanie wobec 19-letniego sprawcy, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Drugiego, 18-letniego, objęto dozorem policyjnym i zakazem opuszczania kraju.

więcej »»
Oława
21.05.2015 r.

Chciał „załatwić” sobie wolne w pracy – został zatrzymany za fałszywy alarm bombowy


Policjanci z powiatu oławskiego ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dwukrotne spowodowanie fałszywego alarmu bombowego w jednym z zakładów pracy. Zatrzymanym okazał się pracownik, który chciał w ten sposób „załatwić” sobie wolne. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. W świetle kodeksu karnego grozić mu może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.


więcej »»
Oława
15.05.2015 r.

Zmiana przepisów dotyczących przewożenia dzieci

Zmieniają się przepisy dotyczące przewożenia dzieci w fotelikach. Niektóre wymagania zostały zaostrzone, a część z nich uległa złagodzeniu. Kiedy dziecko powinno jechać w foteliku, a kiedy wystarczy przypiąć je pasami? Odpowiedź na to i inne pytania, związane z bezpiecznym przewożeniem najmłodszych, przedstawiamy w artykule.


więcej »»
Oława
15.05.2015 r.

Nowe przepisy dotyczące kierowców

Od 18 maja zaczną obowiązywać nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym. Służbom kontrolnym oraz sądom dano w ten sposób nowe instrumenty, które powinny w jeszcze większym stopniu zdyscyplinować kierujących pojazdami do przestrzegania przepisów.


więcej »»
Oława
15.05.2015 r.

Surowsze kary dla piratów drogowych i pijanych kierowców

Utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h oraz przestępstwo prowadzenia pojazdu po utracie uprawnień to tylko niektóre ze zmian, które zaczną obowiązywać w najbliższy poniedziałek. Dziś Małgorzata Woźniak, rzecznik MSW oraz mł. insp. Marek Konkolewski z Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przedstawili szczegóły nowelizacji przepisów. Nowa ustawa składa się z rozwiązań zaproponowanych przez Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Sprawiedliwości oraz Infrastruktury i Rozwoju.


więcej »»
Jelcz-Laskowice
14.05.2015 r.

Pomógł bezdomnemu, a ten go okradł
Policjanci z Jelcza-Laskowic ustalili sprawcę kradzieży mienia i odzyskali część skradzionych elektronarzędzi z działki należącej do mieszkańca miasta. Poszkodowany pomógł bezdomnemu, a ten „z wdzięczności” go okradł.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu