: 273266
Ostatnie komunikaty

Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KPP Oława...
Oława
30.01.2015 r.

Akcja „PASY” na drogach powiatu oławskiego.
29 stycznia policjanci z oławskiej drogówki przeprowadzili wzmożone działania na drogach naszego powiatu pod nazwą „PASY”. Akcja trwała od godz. 6 rano do 22 wieczorem, w trakcie której funkcjonariusze skontrolowali blisko 50 pojazdów, ukarali 23 kierujących, którzy nie stosowali pasów bezpieczeństwa oraz nałożyli 5 mandatów za nieprawidłowe przewożenie pasażerów oraz dzieci.

więcej »»
Oława
29.01.2015 r.

Sprawcy kradzieży automatu do gier zatrzymani przez oławskich policjantów
Funkcjonariusze KPP w Oławie zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu brzeskiego, który dokonali kradzieży automatu do gier o wartości około 20.000 zł. Policjanci odzyskali i zabezpieczyli skradzione mienie.

więcej »»
Oława
27.01.2015 r.

„Jechał rowerem i wpadł z marihuaną”
3 lata więzienia grozi 18-latkowi z Oławy, przy którym policjanci ujawnili marihuanę.

więcej »»
Jelcz-Laskowice
27.01.2015 r.

Spotkanie dzielnicowego z uczniami podczas ferii
Dzielnicowy z Jelcza-Laskowic, st. asp. Rafał Bargiel, w ramach akcji „Bezpieczne ferie” spotkał się z uczestnikami zimowiska organizowanego w Gminnym Centrum Kultury w Jelczu-Laskowicach. Oprócz szeregu cennych porad dotyczących bezpieczeństwa, dzieci, dzięki wsparciu Urzędu Miasta i Gminy , otrzymały od policjanta opaski odblaskowe.

więcej »»
Jelcz-Laskowice
27.01.2015 r.

Wracali pijani z imprezy i zniszczyli samochód
Policjanci z Jelcza-Laskowic zatrzymali dwóch wandali, którzy wracając z imprezy, na jednym z parkingów osiedlowych w Jelczu-Laskowicach, przewrócili samochód osobowy marki Fiat 126P. Właściciel wycenił uszkodzenia samochodu na kwotę 1000 złotych.

więcej »»
Oława
21.01.2015 r.

Akcja oławskiej policji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”
Policjanci ruchu drogowego z Oławy przeprowadzili działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa pod hasłem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Zaadresowano je przede wszystkim do pieszych i rowerzystów, ale także do kierowców pojazdów mechanicznych , od których zachowania na drodze w dużej mierze zależy bezpieczeństwo osób niezmotoryzowanych.

więcej »»
Oława
21.01.2015 r.

Wzmożone działania na drogach pn. “TRUCK i BUS” przeprowadzone zostały przez policjantów ruchu drogowego w dniu 19 stycznia br.
Transport drogowy jest jednym z najbardziej rozwijających się sposobów przewożenia ładunku - towarów i osób, w krajach Unii Europejskiej. Kiedyś pociągi - teraz „wielkie” pojazdy ciężarowe. Ruch samochodów ciężarowych w Polsce racjonalnie wzrasta, natomiast nie nadąża za tym infrastruktura drogowa, zbyt wolno rośnie ilość rozwiązań komunikacyjnych. Transport drogowy niesie to za sobą szereg zagrożeń w ruchu drogowym.

więcej »»
Kraj
19.01.2015 r.

Rok 2014 bardziej bezpieczny
Duży spadek liczby przestępstw kryminalnych, coraz częściej ujawniane przez policjantów przestępstwa gospodarcze oraz wysoka wykrywalność sprawców przestępstw – to trendy podsumowujące statystycznie rok 2014. Spadła liczba zarówno poważnych przestępstw kryminalnych (zabójstwa, rozboje z bronią lub niebezpiecznym narzędziem), jak też mniej groźnych w skutkach, lecz uciążliwych dla społeczeństwa przestępstw takich jak drobne kradzieże lub uszkodzenia mienia.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu