: 295715
Ostatnie komunikaty

Kampania Ministerstwa Finansów pn. "Nie daj się zrobić w słupa"

Dopalacze kradną życie - mapa inicjatyw

NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI!


Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KPP Oława...
Oława
25.11.2015 r.


Dozór policyjny dla sprawcy włamania i kradzieży samochodu

Policjanci z oławskiego wydziału prewencji zatrzymali do kontroli drogowej 25-letniego mieszkańca Jędrzychowic. Szybko okazało się, że nie będzie to rutynowa kontrola. W kontrolowanym pojeździe funkcjonariusze ujawnili dokumenty, kluczyki od samochodu i inne przedmioty, pochodzące ze skradzionego na terenie Jelcza-Laskowic samochodu.

więcej »»
Kraj
25.11.2015 r.

Kampania „16 dni przeciwko przemocy wobec kobiet”
Każdego roku w dniu 25 listopada rozpoczyna się kampania: „16 Dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet”, którą zainicjowała w 1991 roku organizacja Women's Global Leadership Institute przy Uniwersytecie Rutgers w dniu oficjalnie uznanym przez ONZ Dniem Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet dla upamiętnienia zabójstwa sióstr Patrii, Minervy i Marii Teresy Mirabal w czasach dyktatury Rafaela Trujillo w Republice Dominikany. Kampania odbywa się pomiędzy 25 listopada ogłoszonym jako Międzynarodowy Dzień Przeciw Przemocy Wobec Kobiet a 10 grudnia, czyli Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka. Wybór tych dat ma na celu podkreślenie faktu, że prawa kobiet są prawami człowieka.

więcej »»
Oława
24.11.2015 r.


Zatrzymany sprawca kilkunastu włamań


Policjanci wydziału kryminalnego z oławskiej komendy zatrzymali 30-letniego mieszkańca Oławy. Mężczyzna był poszukiwany. Zatrzymany miał na swoim koncie kilkanaście kradzieży z włamaniem, których dokonał na terenie powiatu oławskiego w listopadzie br. Podejrzany włamywał się na teren prywatnych posesji i kradł butle z gazem


więcej »»
Jelcz-Laskowice
23.11.2015 r.


Utraciłeś rower - zgłoś się do Komisariatu Policji w Jelczu-Laskowicach, może go rozpoznasz!

W Komisariacie Policji w Jelczu-Laskowicach codziennie w godz. od 7.00 do 18.00 można obejrzeć rowery, które zostały znalezione przez jelczańską Policję w różnych miejscach gminy. Jednak do chwili obecnej nie zdołano ustalić ich właścicieli.
W przypadku gdy ktoś z Państwa rozpozna swój rower, prosimy o zgłoszenie się do komisariatu w celu identyfikacji. Należy przynieść ze sobą dokument tożsamości oraz ewentualne dokumenty roweru.


więcej »»
Oława
23.11.2015 r.


Areszt dla „fałszywych wnuczków” zatrzymanych przez oławskich policjantów

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom Wrocławia podejrzanym o usiłowanie oszustwa metodą „na wnuczka”. Sprawcy zostali zatrzymani na gorącym uczynku przez policję gdy próbowali wyłudzić od mieszkanki Oławy 15 tys. złotych.

więcej »»
Oława
23.11.2015 r.


Fałszywy „wnuczek” w rękach oławskiej Policji


19 listopada 2015r. policjanci z Oławy zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mieszkańców Wrocławia, którzy usiłowali wyłudzić metodą „na wnuczka” od mieszkanki Oławy, 15 tys. złotych . Dzwoniąca, podająca się za córkę poprosiła kobietę o pożyczkę 35 tys. celem uregulowania pilnego długu. Po pieniądze miał przyjść „mąż koleżanki”…

więcej »»
Oława
20.11.2015 r.

"Młodość-Trzeźwość" - XVIII Edycja Konkursu o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Oławie

18 listopada 2015 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Domaniowie zorganizowany został konkurs z zakresu profilaktyki uzależnień pn. „Młodość-Trzeźwość”. To już osiemnasta edycja tego konkursu, przygotowanego przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomaniiw Domaniowie. Pomysłodawcą i głównym organizatorem konkursu, któremu od lat patronuje Komenda Powiatowa Policji w Oławie, jest przewodniczący Komisji Pan Bogdan Kożak.

więcej »»
Oława
25.11.2015 r.

Policyjne akcje przeprowadzone na terenie powiatu oławskiego w listopadzie
Od początku listopada policjanci oławskiej drogówki przeprowadzili szereg akcji mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu