: 259831
Ostatnie komunikaty


Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KPP Oława...
Oława
24.07.2014 r.

PODZIĘKOWANIA
Składam serdeczne podziękowania mieszkańcom powiatu oławskiego oraz przedstawicielom różnych instytucji, za za życzenia złożone na moje ręce z okazji 95 Rocznicy Powołania Policji Państwowej.
Jestem przekonany, że okazane wyrazy sympatii i uznania dla ciężkiej i odpowiedzialnej służby policyjnej wpłyną motywującą na postawę wszystkich funkcjonariuszy i pracowników cywilnych oławskiej Policji.


więcej »»
Oława
23.07.2014 r.

Tymczasowy areszt dla sprawcy napadu rabunkowego z nożem,na sklep spożywczy w Oławie
Na 3 miesiące tymczasowego aresztu, sąd skazał 31-letniego mieszkańca Oławy , ustalonego i zatrzymanego przez oławskich policjantów, podejrzanego o napad rabunkowy z użyciem noża, na pracownicę sklepu spożywczego. Zatrzymanemu, za czyn, o który jest podejrzany grozi teraz kara nie krótsza niż 3 lata pozbawienia wolności.

więcej »»
Jelcz-Laskowice
23.07.2014 r.

Chciał przechytrzyć policjantów
Policjanci z Jelcza-Laskowic zatrzymali pijanego mężczyznę, który kierował samochodem osobowym mając w organizmie ponad 2,5 promila. Kilkanaście minut przed zatrzymaniem kierowca rozmawiał z funkcjonariuszami, ponieważ zgłosił kradzież samochodu. Policjanci znaleźli auto, okazało się, że zgłaszający zapomniał gdzie je zaparkował. Funkcjonariusze pouczyli mężczyznę aby nie wsiadał za kierownicę z uwagi na swój „stan”. Kierowca zapewnił stróżów prawa, że do domu dotrze piechotą. Stało się inaczej.

więcej »»
Oława
21.07.2014 r.

Oławskie obchody 95 rocznicy powołania Policji
Uroczysta akademia z okazji 95 rocznicy powołania Policji w oławskiej komendzie rozpoczęła się w dniu 18 lipca 2014r. O godz. 10.00 w sali konferencyjnej starostwa .
Wcześniej, już tradycyjnie, Komendant Powiatowy Policji w Oławie i zaproszeni goście złożyli wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Losów Ojczyzny. W uroczystości udział wzięli między innymi, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, insp. Artur Falkowski, poseł na Sejm RP, Roman Kaczor, starosta, burmistrzowie, wójtowie, emerytowani funkcjonariusze Policji oraz przedstawiciele instytucji na co dzień współpracujących z Policją. W gronie kilkudziesięciu awansowanych funkcjonariuszy znalezł się także komendant oławskiej jednostki i jego zastępca. Mł. Insp. Marek Bugajski awansował na inspektora, jego zastępca podinsp. Wojciech Jakubowski, na mł. insp.


więcej »»
Oława
14.07.2014 r.

Nietypowy prezent urodzinowy – jubilat z kolegami włamał się do kiosku
Policjanci z Oławy zatrzymali czterech młodzieńców, którym w okresie od maja do lipca udowodnili szeregu włamań do altanek i kiosków. Wpadli gdy włamali się do kiosku i usiłowali ukraść pieniądze oraz papierosy o wartości nie mniejszej niż 3 tysiące złotych. Zabezpieczone mienie przekazano właścicielowi. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.

więcej »»
Jelcz-Laskowice
14.07.2014 r.

Poszukiwani świadkowie
Komisariat Policji w Jelczu Laskowicach prosi o kontakt osoby, które mają jakąkolwiek wiedzę na temat zdarzenia zaistniałego w dniu 15 maja 2014 roku w Jelczu Laskowicach przy ul. Hirszfelda, wysokość klatki nr 6, pomiędzy godz. 10.00 a 11.00. Pokrzywdzony mężczyzna w wieku 57 lat, w niewyjaśnionych okolicznościach doznał obrażeń ciała w postaci urazu głowy.

więcej »»
Oława
11.07.2014 r.

Znaleziono wózek
3 czerwca br. policjanci z Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego KPP w Oławie podczas patrolu ul. Wiejskiej, na wysepce przy skrzyżowaniu z ul. Paderewskiego znaleźli wózek dziecięcy koloru granatowego „Zekiwa”. Właściciel proszony jest o kontakt z dzielnicowym oławskiej jednostki policji, mł.asp. Maciejem Janickim tel. 797-306-449 lub z dyżurnym komendy 71/ 38-17-200 lub 997

więcej »»
Oława
08.07.2014 r.

Areszt za rozbój, narkotyki, kradzież pojazdu i paliwa
Na 2 miesiące do aresztu trafił młody mężczyzna zatrzymany przez dolnośląskich policjantów. Sprawca ma na swoim koncie rozbój w wyniku którego skradziono dokumenty oraz pieniądze, posiadanie amfetaminy, włamanie i kradzież pojazdu a także kilkanaście kradzieży paliwa. Za czyny, o które jest podejrzany grozi mu teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu