: 263408
Ostatnie komunikaty


Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KPP Oława...
Oława
23.09.2014 r.

Tymczasowy areszt za znęcanie się nad byłą konkubiną
Oławscy policjanci zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który próbował najechać samochodem na byłą konkubinę idącą chodnikiem, w towarzystwie niepełnosprawnego brata. Na szczęście nikomu nić się nie stało. Przestraszona kobieta zadzwoniła na Policję. Funkcjonariusze po przyjeździe na miejsce zgłoszenia usłyszeli jak mężczyzna grozi kobiecie pozbawieniem życia. Chcąc zapobiec tragedii, policjanci doprowadzili mężczyznę do komendy i osadzili go w policyjnym areszcie.

więcej »»
Oława
22.09.2014 r.

Policja zatrzymała „na gorącym uczynku” sprawców kradzieży z włamaniem do sklepu. W całości odzyskała skradzione mienie
Oławscy policjanci zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem do sklepu spożywczego na ul. Dąbrowskiego w Oławie. Funkcjonariusze w wyniku podjętych czynności na miejscu zdarzenia niemalże błyskawicznie odzyskali i zabezpieczyli cały skradziony towar – słodycze i alkohol.

więcej »»
Jelcz-Laskowice
19.09.2014 r.

Tymczasowy areszt za groźbę pozbawienia życia z użyciem broni
56-letni mieszkaniec gminy Jelcz-Laskowice celując z broni pneumatycznej w kierunku 35-letniego mężczyzny, zagroził mu pozbawieniem życia. Do zdarzenia doszło w sklepie, w miejscowości, w której mieszkają obaj mężczyźni. Policja zatrzymała sprawcę i zabezpieczyła broń. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

więcej »»
Oława
18.09.2014 r.

Tymczasowy areszt za włamanie i kradzież samochodu
Wspólne działania policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Oławie i Komendy Miejskiej we Wrocławiu doprowadziły do zatrzymania i tymczasowego aresztowania 35-letniego mieszkańca gminy Czernica, sprawcy włamania i kradzieży samochodu o wartości 200 tyś. złotych. Policja odzyskała i zabezpieczyła auto. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu

więcej »»
Oława
11.09.2014 r.

Planowane zamknięcie mostu na Odrze w Oławie
Komenda Powiatowa Policji w Oławie informuje, że w związku z planowaną naprawą mostu na rzece Odra (droga W396) na przełomie października i listopada br. nastąpi całkowite jego zamknięcie dla ruchu kołowego. Planowany remont może potrwać do 2 tygodni.

więcej »»
Oława
11.09.2014 r.

Poszukiwani świadkowie wypadku w Gaju Oławskim
Komenda Powiatowa Policji w Oławie prosi o kontakt osoby, które były świadkami wypadku drogowego do jakiego doszło w dniu 1 września 2014 roku około godziny 17:10 w Gaju Oławskim. W zdarzeniu brały udział samochody marki Ranault Megane i Citroen Jumper. Kontakt z naczelnikiem Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego /tel. 71/3817217 lub z prowadzącym sprawę tel. 71/3817252/

więcej »»
Oława
08.09.2014 r.

Akcja charytatywna „Moja nowa twarz”
6 września 2014r. Oławie na stadionie miejskim rozegrano mecz piłki nożnej między drużyną MKS Oława a Śląskiem Wrocław. Tym razem wynik meczu nie był najistotniejszym wydarzeniem, ale idea dla której piłkarze obu drużyn zdecydowali rozegrać to spotkanie. Środki zebrane ze sprzedaży biletów oraz z licytacji, przeznaczono na rehabilitację Grzegorza Galasińskiego

więcej »»
Oława
04.09.2014 r.

Nieletni sprawcy włamań odpowiedzą przed sądem
Policjanci z oławskiego wydziału kryminalnego ustalili i zatrzymali dwóch 16-latków, którzy na przełomie czerwca i lipca włamali się do 12-u altan na ogródkach działkowych. Nieletni kradli wszystko co nadawało się do sprzedaży, ich łupem padły akumulatory, radioodbiorniki, drut miedziany oraz artykuły spożywcze. Wartość strat poniesionych przez właścicieli działek to kwota rzędu 1200 złotych. Za popełnione czyny młodzieńcy odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu