: 270143
Ostatnie komunikaty


Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KPP Oława...
Oława
17.12.2014 r.

Polacy czują się w swojej okolicy bezpiecznie jak nigdy dotąd
Według Eurostatu bezpieczniej od Polaków w miejscu zamieszkania czują się tylko Chorwaci. Prześcignęliśmy Skandynawów, stawianych za wzór społecznego porządku, Niemcy, Holandię i Wielką Brytanię – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Przemoc, przestępczość lub wandalizm stanowią zagrożenie dla zaledwie 6,4 proc. Polaków.

więcej »»
Oława
17.12.2014 r.

Pasowanie młodych policjantów z oławskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
W oławskim Ośrodku Kultury, już po raz trzeci odbyło się uroczyste pasowania 18 uczniów klasy pierwszej o profilu ”edukacja policyjna”. Symbolicznie dokonali go insp. Marek Bugajski - komendant oławskiej policji i mgr Maria Domaradzka - dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie

więcej »»
Oława
15.12.2014 r.

Policja radzi – przedświąteczne zakupy
Zbliżający się okres Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku, to czas, w którym zdecydowana większość z nas będzie pochłonięta przygotowaniami do świątecznego odpoczynku. Ruszymy do sklepów i na place targowe, wciągając się wir zakupów. Pamiętajmy, że okres ten, to czas wzmożonej aktywności oszustów i złodziei . Oni doskonale wiedzą, jak wykorzystać nasze roztargnienie, nieuwagę i brak dbałości o bezpieczne ukrycie portfela.

więcej »»
Oława
15.12.2014 r.

Złodziej roweru zatrzymany przez policję
Oławscy policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież roweru. Na ślad sprawcy funkcjonariusze trafili patrolując miasto. Pod jednym z marketów zauważyli znanego im mężczyznę prowadzącego rower, którego wygląd odpowiadał opisowi podanemu przez właściciela.

więcej »»
Jelcz-Laskowice
08.12.2014 r.

Sprawcy zniszczenia mienia zatrzymani dzięki czujności mieszkańca
Dwaj mieszkańcy Wrocławia zostali zatrzymani w związku z podejrzeniem o zniszczenie mienia. Sprawcy malowali graffiti na wałach przeciwpowodziowych w Jelczu-Laskowicach i zniszczyli ponad 200 sadzonek bluszczu. Poniesione straty przez Dolnośląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych we Wrocławiu, to kwota rzędu 9 tys. złotych. Za zniszczenie mienia grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

więcej »»
Oława
08.12.2014 r.

Brak jakiegokolwiek zagrożenia w związku z incydentem w elektrowni jądrowej na Ukrainie
W związku z rozpowszechnianiem przez nieodpowiedzialne osoby nieprawdziwej informacji o zagrożeniu spowodowanym incydentem w ukraińskiej elektrowni jądrowej Zaporoże na Ukrainie, Państwowa Agencja Atomistyki informuje, że brak jakiegokolwiek zagrożenia radiacyjnego dla Polski.

więcej »»
Oława
08.12.2014 r.

Policja przedstawia portret pamięciowy
W związku z prowadzonym śledztwem w sprawie zabójstwa 19-letniej kobiety, dolnośląska Policja publikuje portret pamięciowy mężczyzny, który może posiadać ważne informacje w tej sprawie.

więcej »»
Oława
08.12.2014 r.

Statystyka tygodnia
W minionym tygodniu KPP w Oławie odnotowała następujące wydarzenia:

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu