: 266310
Ostatnie komunikaty


Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KPP Oława...
Oława
31.10.2014 r.

Debata społeczna
W środę, 21 października w sali obrad Ratusza Miejskiego w Oławie przy ul. Rynek 1, odbyła się, zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Oławie, debata społeczna na temat „Pomoc osobom dotkniętym kryzysem realizowana w powiecie oławskim - jak skutecznie zapobiegać problemom alkoholowym i przemocy w rodzinie”. Jej celem było zdiagnozowanie oczekiwań i potrzeb lokalnej społeczności w zakresie bezpieczeństwa oraz wypracowanie w tym zakresie wspólnych rozwiązań.

więcej »»
Oława
28.10.2014 r.

Akcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny"
Na drogach wciąż giną lub ulegają poważnym wypadkom dzieci. Najczęściej są pieszymi – małymi, niewidocznymi w ciemnościach punktami. Niestety nie wszyscy są świadomi tego, że niewielki, odblaskowy element przyczepiony do kurtki czy buta może zapobiec tragedii. Właśnie ruszyła akcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny", która ma propagować noszenie odblasków.

więcej »»
Oława
28.10.2014 r.

Policyjna akcja „ZNICZ 2014”
W dniach od 31 października do 3 listopada br. dolnośląscy policjanci prowadzić będą wzmożone działania w ramach akcji "Znicz 2013", ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim odwiedzającym groby swoich bliskich w związku z Dniem Wszystkich Świętych. Okres ten to jak co roku czas natężonego ruchu samochodów i pieszych na głównych ciągach komunikacyjnych a w szczególności w okolicach cmentarzy.

więcej »»
Jelcz-Laskowice
27.10.2014 r.

Wzmożone działania policjantów Komisariatu w Jelczu-Laskowicach i funkcjonariuszy Straży Granicznej w Kłodzku
Policjanci Wydziału Prewencji komisariatu Policji w Jelczu – Laskowicach wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Kłodzku w dniu 25 października w godzinach 8.00 – 11.00 przeprowadzili działania mające na celu ujawnienie czynów zabronionych związanych z naruszeniem praw własności przemysłowej i intelektualnej oraz czynów zabronionych związanych z obrotem wyrobami alkoholowymi i tytoniowymi.

więcej »»
Oława
26.10.2014 r.

Policjanci z Oławy zabezpieczyli 930 porcji amfetaminy i 30 porcji marihuany, mężczyzna tłumaczył , że to na własny użytek, został tymczasowo aresztowany
Oławscy policjaci zatrzymali 28-letniego mężczyznę,, u którego wmieszkaniu znaleźli 93,8 grama białej substancji i 6 gram suszu roślinnego. Wstępne badania testerem oraz badania laboratoryjne potwierdziły, że biały proszek to amfetamina, a susz – marihuana. Z tej ilości środków odurzających można uzyskać 938 porcji handlowych amfetaminy i 30 porcji marihuany.

więcej »»
Oława
24.10.2014 r.

Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży i odzyskali mienie
Funkcjonariusze referatu kryminalnego z Jelcza-Laskowic zatrzymali 23-letniego mieszkańca Jelcza-Laskowic, który ukradł szlifierkę o wartości 973 zł. Policjanci odzyskali i zabezpieczyli skradzione mienie. Sprawcy przedstawiono zarzut kradzieży.

więcej »»
Oława
24.10.2014 r.

Odpowie za posiadanie amfetaminy
Trzy lata więzienia grozi 31-letniemu mieszkańcowi gminy Oława za posiadanie amfetaminy, którą oławscy policjanci ujawnili przy nim podczas kontroli drogowej.

więcej »»
Oława
22.10.2014 r.

Po zmierzchu – z odblaskiem
Oławska Policja przypomina, że od 31 sierpnia br. zmieniły się przepisy ruchu drogowego - każdy pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat – od 20 do 500 zł.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu