Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymany poszukiwany za kradzieże sprzętu elektronicznego. Wpadł podczas kontroli drogowej

Data dodania: 16 kwietnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Oława

Funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Oławie zatrzymali do kontroli kierującego, który popełnił wykroczenie- rozmawiał przez telefon komórkowy prowadząc pojazd. Po sprawdzeniu danych mężczyzny w systemach policyjnych okazało się, że 31-letni mieszkaniec Wrocławia jest osobą poszukiwaną przez inną jednostkę policji, jako sprawca kradzieży sprzętu elektronicznego. Mężczyznę zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie.

11 kwietnia br. policjanci z Oławskiego Ogniwa Ruchu Drogowego pełnili służbę na terenie powiatu. Po godz. 16.00 na trasie Biskupice Oławskie-Oława zatrzymali do kontroli drogowej kierującego peugot`em, który popełnił wykroczenie – kierując samochodem, prowadził rozmowę przez telefon trzymany w ręce. W trakcie kontroli funkcjonariusze sprawdzili dane mężczyzny w systemach policyjnych. Okazało się, że 31-letni mieszkaniec Wrocławia jest osobą poszukiwaną przez inną jednostkę policji, jako sprawca szeregu kradzieży sprzętu elektronicznego. Funkcjonariusze mając na uwadze charakter przestępstw popełnionych przez poszukiwanego, przeszukali jego samochód. W bagażniku pojazdu ujawnili „sprzęt” służący do zdejmowania czipów zabezpieczających towar na półkach sklepowych. Mężczyzna został zatrzymany , doprowadzony do komendy i osadzony w policyjnym areszcie.

W wyniku dalszych czynności podjętych przez policjantów Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KPP w Oławie jednoznacznie ustalono, że zatrzymany 31-latek w lutym br. trzykrotnie dokonał kradzieży twardych dysków w jednym z oławskich sklepów ze sprzętem elektronicznym, na łączną kwotę przekraczającą 1700 złotych. Podejrzanemu przedstawiono zarzuty kradzieży mienia, przyznał się do nich.

Teraz sąd zadecyduje o jego najbliższej przyszłości. Za wykroczenie, dostał mandat. Za popełnione kradzieże grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

 

 

Oficer Prasowy KPP w Oławie

podinsp. Alicja Jędo

Galeria

Powiązane wiadomości