Ta strona używa plików cookie!
close

Z dzielnicowymi o bezpiecznych wakacjach – „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

Data dodania: 14 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Oława

Już wkrótce wakacje. Trwają spotkania dzielnicowych z uczniami szkół i z ich opiekunami. Okazją do spotkania z lokalną społecznością był festyn organizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Jankowie. Podczas imprezy policjanci omawiali zagadnienia dotyczące „Bez-piecznych Wakacji”, a szczególnie bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

W festynie wzięło udział ok. 170 osób, w tym dzieci w wieku szkolnym. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” dzielnicowi rozmawiali z uczestnikami festynu na temat bezpieczeństwa, omawiając zagrożenia jakie mogą spotkać dzieci i dorosłych w trakcie wypoczynku nad woda. Funkcjonariusze podkreślali, ze najczęstszym powodem utonięć podczas letnich kąpieli jest wysoka temperatura, brak umiejętności lub przygotowania kondycyjnego do pływania i brak nadzoru nad dziećmi, u dorosłych alkohol.

Wiele osób korzystając z wakacyjnego wypoczynku nad wodą podejmuje zachowania ryzykowne: pływanie w miejscach niedozwolonych, gwałtowne ochładzanie organizmu w wodzie po dłuższym leżeniu na słońcu, skakanie na głowę szczególnie w miejscach zabronionych czy wykorzystywanie do pływania materacy lub innych przedmiotów do tego nie przeznaczonych.

Oprócz tego dzielnicowi rozdawali uczestnikom festynu ulotki z informacjami, na temat zasad bezpieczeństwa na drodze, zapobiegania oszustwom „na wnuczka” oraz ulotki promujące zawód policjanta.

 

 

Oficer Prasowy KPP w Oławie

Podinsp. Alicja Jędo

 

 

Galeria

Powiązane wiadomości