Ta strona używa plików cookie!
close

Sześć grawerów do znakowania rowerów i dwie walizki edukacyjne "Drug Stop”, trafiły do dzielnicowych.

Data dodania: 23 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Oława

Walizki edukacyjne „Drug Stop” i grawery do znakowania rowerów o łącznej wartości 3.5 tys. złotych, trafiły do Komendy Powiatowej Policji w Oławie, jako część darowizny o wartości 10 tys. złotych, przekazanej przez jedną z oławskich instytucji finansowych, z funduszu wsparcia Policji.

W poniedziałek, tj. 21 maja br.  w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Oławie odbyło się uroczyste przekazanie Policji,  dwóch walizek edukacyjnych „Drug Stop” i sześć  grawerów do znakowania rowerów. Walizki będą wykorzystywane podczas spotkań z rodzicami i nauczycielami. Profilaktyczna walizka narkotykowa to znakomite narzędzie, które pozwoli edukować dorosłych: rodziców, nauczycieli i pedagogów. Są one wypełnione rekwizytami narkotyków i sprzętem do ich zażywania. Prezentacje z wykorzystaniem walizek mają uświadomić dorosłym, że gadżety , które posiadają dzieci, nie zawsze służą do zabawy.

Dwa z  sześciu przekazanych grawerów do znakowania rowerów, trafią do Komisariatu Policji w Jelczu-Laskowicach.

Akcja znakowania rowerów ma na celu możliwość identyfikacji właściciela, w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży  rowerów poprzez  nanoszenie ich cech identyfikacyjnych na rowery.

 

Walizki i grawery są częścią darowizny o wartości 10 tys. złotych. Z pozostałych pieniędzy zakupiono  strój dla „Komisarza Lwa” cieszącego się dużą popularnością podczas imprez, festynów prewencyjnych i pogadanek organizowanych w szkołach  dla dzieci i młodzieży. Część pieniędzy przeznaczono także na zakup materiałów edukacyjnych i odblasków wspierających edukację policyjną wśród  uczniów szkół podstawowych, w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym .

 

Komendant Powiatowy Policji w Oławie, nadkom. Paweł Urbańczyk podziękował darczyńcy za darowiznę, która jest dowodem świadomości profitów, płynących z edukacji uczniów i ich opiekunów, na  rzecz szeroko pojętego  bezpieczeństwa. 

przekazanie materiałów prewencyjnych

przekazanie materiałów prewencyjnych

przekazanie materiałów prewencyjnych

 

 

 

Oficer Prasowy KPP w Oławie

podinsp. Alicja Jędo

 

Powiązane wiadomości