Ta strona używa plików cookie!
close

Spotkanie dzielnicowych z młodzieżą - rozmowy o bezpieczeństwie i odpowiedzialności prawnej

Data dodania: 10 lutego 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Oława

Dzielnicowi z Oławy zorganizowali kolejne spotkania z młodzieżą szkolną, tym razem z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Domaniowie i w Goszczynie. Funkcjonariusze podczas rozmów poruszali głównie kwestie związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem, a także zasadami odpowiedzialności prawnej osób nieletnich.

7 i 8 lutego br. grudnia bieżącego roku, dzielnicowy asp. Mieczysław Wilczko i asp. Wioletta Polerowicz  przeprowadzili dwie prelekcje dla młodzieży klas siódmych,  poświęcone zasadom odpowiedzialności prawnej nieletnich  i szeroko pojętemu bezpieczeństwu. Spotkania z uczniami odbyły się w Szkole Podstawowej                   w Domaniowie i w Szkole Podstawowej w Goszczynie. Policjanci omówili w szerokim zakresie, m.in. konsekwencje naruszenia norm prawnych przez nieletnich, przypomnieli o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa drogowego, w ruchu pieszym i rowerowym, poinformowali o obowiązku noszenia elementów odblaskowych o zmierzchu poza terenem zabudowanym oraz podali dzieciom numer telefonu zaufania fundacji „Dzieci Niczyje” – 116 lub 111. Podczas prelekcji funkcjonariusze wspomnieli również o zbliżającym się Międzynarodowym Dniu Numeru Alarmowego i Dniu Ofiar Przestępstw. Przy tej okazji policjanci ostrzegli uczniów, że bezpodstawne zajmowanie linii numerów alarmowych może przyczynić się do wielu tragedii, a mianowicie  nieudzielenia na czas pomocy, osobom  potrzebującym .

Ciekawym elementem spotkań był czas, kiedy to uczestnicy prelekcji mogli pytać policjantów o różne sprawy, by uzyskać odpowiedź na nurtujące ich pytania.

 

 

 

Oficer prasowy KPP w Oławie, podinsp. Alicja Jędo

 

Powiązane wiadomości