Ta strona używa plików cookie!
close

Policjantka z oławskiego ruchu drogowego przeprowadziła egzaminy na kartę rowerową dla 280 uczniów szkół podstawowych w powiecie oławskim- wszyscy uczniowie zdali pomyślnie egzamin

Data dodania: 3 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Oława

Funkcjonariuszka Ogniwa Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Oławie w dwóch szkołach podstawowych powiatu oławskiego przeprowadziła praktyczne egzaminy na kartę rowerową,dla 280 uczniów. Przed egzaminami policjantka wystąpiła z pogadanką na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym pieszych i rowerzystów.

W czerwcu br. sierż. szt. Dorota Pelc z oławskiego ogniwa ruchu drogowego przeprowadziła egzamin na kartę rowerową z czwartoklasistami  ze Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach oraz z uczniami klas czwartych, piątych i szóstych ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Oławie. W sumie do egzaminu przystąpiło 280 uczniów, wszyscy zdali. Podczas egzaminu sprawdzona została teoretyczna wiedza zdobyta przez uczniów podczas wcześniejszej nauki. Należy pamiętać, że pozytywnie zdany egzamin na kartę rowerową, to gwarancja znajomości znaków i sygnałów drogowych, bez których bezpieczne podróżowanie i  poruszanie się po drogach i ścieżkach rowerowych byłoby niemożliwe.

Przy okazji egzaminu policjantka przeprowadziła cykl pogadanek dla uczniów na temat bezpieczeństwa rowerzystów i pieszych. W swoich  wystąpieniach zwracała szczególną uwagę na zachowanie bezpieczeństwa w różnych sytuacjach wakacyjnego wypoczynku, również wypoczynku nad wodą.

Warto przypomnieć rodzicom, że dziecko musi mieć ukończone 10 lat oraz posiadać kartę rowerową , aby samodzielnie poruszać się po drodze.

 

Oficer Prasowy KPP w Oławie

podinsp. Alicja Jędo

 

Powiązane wiadomości