Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci pomogli tonącemu

Data dodania: 14 lutego 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Oława

Oławscy policjanci , jako pierwsi udzielili pomocy nietrzeźwemu mężczyźnie, który wpadł do rzeki przy ul. Strzelnej w Oławie. Mężczyzna bezskutecznie próbował sam się wydostać z rzeki. Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego przybyli na miejsce, wyciągnęli mężczyznę z wody i udzielili mu niezbędnej pomocy, przed przyjazdem ratownictwa medycznego.

12 lutego  przed godziną 19.00 dyżurny oławskiej Policji otrzymał zgłoszenie o  tonącym człowieku w rzece przy ul Strzelnej w Oławie .  Funkcjonariusz pilnie powiadomił wszystkie służby ratownicze i wysłał na miejsce policjantów    z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Jak się okazało funkcjonariusze  dotarli pierwsi do poszkodowanego. Osoby przyglądające się całemu zajściu wskazały policjantom dokładnie miejsce z leżącym, twarzą  w wodzie, człowiekiem. Policjanci  błyskawicznie dotarli do mężczyzny . Natychmiast podjęli czynności ratujące jego  życie.  Funkcjonariusze podnieśli mężczyznę i pomogli mu wydostać się na  brzeg.   Przemoczonego, na szczęście przytomnego, 36-letniego mieszkańca Oławy, policjanci okryli kocem termicznym i udzielili mu pierwszej pomocy,do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego.

Jak się okazało mężczyzna był nietrzeźwy,  policjantom powiedział ,że chciał umyć ręce i twarz, nachylił się i stracił równowagę  wpadając twarzą do wody. Po przyjeździe ratowników medycznych mężczyzna został przewieziony do szpitala.

 

Policjanci apelują do mieszkańców aby pamiętali ,że koryto rzeki   nawet wypełnione tylko częściowo może okazać się niebezpieczne i zdradliwe

Policja przypomina również, aby widząc osobę, której grozi niebezpieczeństwo, nie  pozostawać wobec niej obojętnym . Takiej osobie należy pomóc chociażby dzwoniąc na numery alarmowe służb ratowniczych: 112 - WCPR, 997- policja, 999- pogotowie,998 - straż pożarna , pomóżmy jej.

 

 

 

Oficer prasowy KPP w Oławie, podinsp. Alicja Jędo

Powiązane wiadomości