Ta strona używa plików cookie!
close

Oławska policjantka wśród sportowców wyróżnionych przez Komendanta Głównego Policji

Data dodania: 4 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: KGP Oława

W siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyło się uroczyste spotkanie Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka z policyjnymi sportowcami, którzy odnieśli znaczące sukcesy w uprawianych dyscyplinach. Wśród laureatów była również oławska policjantka, sierż. szt. Agnieszka Burdelak, wielokrotna medalistka Mistrzostw Zawodowych Służb Mundurowych, której pasją jest pływanie i triathlon.

W trakcie uroczystości uhonorowano policjantów sportowców, którzy odnieśli sukcesy na sportowych arenach Polski i świata. Wśród laureatów znalazła się także oławska policjantka, sierż. szt, Agnieszka Burdelak, której pasją jest pływanie – tę dyscyplinę sportu uprawia od 20 lat. Nie jest to jedyne zajęcie sportowe Agnieszki, od 6 lat startuje w zawodach  triathlonowych, na tym polu również odnosi sukcesy. Za swoje sportowe osiągnięcia otrzymała z rąk Komendanta Głównego Policji, nadinsp. Jarosława Szymczyka, srebrną Policyjną Odznakę Sprawności Fizycznej i pamiątkowy ryngraf.

Wyróżnionym składał gratulacje także Andrzej Kraśnicki prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Wśród obecnych gości nie zabrakło osób znanych ze świata sportu m.in. Andrzeja Strejlau, Grzegorza Skrzecza i Andrzeja Suprona.

Nadinsp. Jarosław Szymczyk w swoim wystąpieniu podziękował za trud wkładany w treningi i godzenie tej szczególnej pasji z codziennymi obowiązkami służbowymi. Słowa wdzięczności skierował także do rodzin i najbliższych sportowców.

Sierż. szt. Agnieszka Burdelak na co dzień pracuje w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym Komendy Powiatowej Policji w Oławie.

Ostatnie osiągnięcie sierż. szt. Agnieszki Burdelak, to 5 złotych medali przywiezionych z Mistrzostw Służb Mundurowych w Pływaniu, które odbyły się 25 czerwca bieżącego roku w Warszawie.

wyróżnieni policjanci

wyróżniona policjantka

srebrna policyjna Odznaka Sprawności Fizycznej

 

 

 

 

 

Oficer Prasowy KPP w Oławie

Podinsp. Alicja Jędo

 

Powiązane wiadomości