Ta strona używa plików cookie!
close

Oławscy policjanci odzyskali skradzione auto i zatrzymali sprawcę kradzieży.

Data dodania: 9 stycznia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Oława

Policjanci z Ogniwa-Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali 20-letniego mężczyznę , podejrzanego o kradzież z włamaniem do samochodu. Odzyskany pojazd wrócił do właściciela , natomiast sprawca trafił do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

W minioną niedzielę, tj. 7 stycznia br. mieszkanka Oławy zgłosiła kradzież swojego samochodu marki Audi. Policjanci ustalili, że kobieta zaparkowała auto  przed posesją, dwa dni przed zgłoszeniem

i od tego czasu nie wychodziła z domu z uwagi na złe samopoczucie. Funkcjonariusze, rozpytali sąsiadów, jednak żaden   z nich nie zauważył nic co mogłoby pomóc w ustaleniu okoliczności kradzieży.  Zwrot w sprawie nastąpił dzisiaj, tj. 9 stycznia  br. nad ranem, policjanci  z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, mając na uwadze zgłoszoną kradzież zauważyli na jednej z ulic miasta  skradziony samochód, jadący w stronę osiedla Chrobrego w Oławie. Funkcjonariusze wydali kierującemu polecenie zatrzymania się, ten jednak zignorował nakaz policjantów i podjął ucieczkę. Po krótkim pościgu, kierujący zatrzymał samochód i  próbował uciec. W wyniku sprawnej akcji policjantów, został zatrzymany przez  funkcjonariuszy. Okazało się, że samochód , którym jechał zatrzymany 20-latek , faktycznie figuruje w systemach policyjnych, jako pojazd skradziony. Mężczyzna został doprowadzony do komendy i osadzony w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze zabezpieczyli samochód i po wykonaniu  niezbędnych czynności procesowych przekazali auto właścicielce. Podejrzany o kradzież z włamaniem do audi, 20-letni mieszkaniec  Brzegu, w przeszłości był już karany za włamania i kradzieże samochodów. Podejrzanemu a popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 1 roku do 10 lat.

 

 

Oficer prasowy KPP w Oławie, podinsp. Alicja Jędo

Powiązane wiadomości