Ta strona używa plików cookie!
close

Komendant Powiatowy Policji w Oławie, nadkom. Paweł Urbańczyk nagrodził policjantów za II miejsce w eliminacjach do VI ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy

Data dodania: 22 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Oława

Starszy sierżant Mateusz Piasecki–dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Oławie i st. post. Marta Bagińska - policjantka z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu w Jelczu-Laskowicach, zajęli II miejsce w eliminacjach do VI Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. W uznaniu za dokonane osiągnięcie Komendant Powiatowy Policji w Oławie, nadkom. Paweł Urbańczyk wyróżnił funkcjonariuszy nagrodą finansową, życząc im dalszych sukcesów w służbie.

Eliminacje odbyły się 17 maja br.  w Wydziale Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Do rywalizacji przystąpiło 21 patroli reprezentujących komendy miejskie i powiatowe policji oraz komórki i jednostki Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Oławski patrol zajął II miejsce, pierwsze przypadło policjantom z OPP KWP we Wrocławiu, trzecie funkcjonariuszom z KMP we Wrocławiu. Uczestnicy eliminacji zmagali się z testem wiedzy z zakresu pierwszej pomocy, a w części praktycznej prowadzili działania ratownicze podczas symulowanego zdarzenia drogowego. Tutaj uczestnicy musieli poradzić sobie z prawidłowym zdiagnozowaniem, zaopatrzeniem urazów i zabezpieczeniem pieszego poszkodowanego w wypadku. St. sierż. Mateusz Piasecki i st. post. Marta Bagińska uplasowali się wysoko, w tej wyrównanej , prowadzonej na wysokim poziomie rywalizacji. Policjanci zajęli drugie miejsce, za co zostali  uhonorowani pucharem Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu - nadinsp. Tomasza Trawińskiego. Puchar  ufundował Naczelnik Wydziału Doboru i Szkolenia KWP we Wrocławiu - mł. insp. Joanna Markiewicz. Starania funkcjonariuszy zostały docenione również przez Komendanta Powiatowego Policji w Oławie,nadkom. Pawła Urbańczyka, który podczas uroczystej zbiórki z funkcjonariuszami oławskiej komendy, podziękował zwycięzcom oraz wyróżnił ich nagrodą finansową.

 

 

Oficer Prasowy KPP w Oławie Podinsp. Alicja Jędo

 

Galeria

Powiązane wiadomości