Ta strona używa plików cookie!
close

Komenda Powiatowa Policji w Oławie informuje, że istnieje możliwość sprawdzenia stanu technicznego autobusu wynajętego, w związku z planowaną wycieczką

Data dodania: 5 stycznia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelcz-Laskowice Oława

Kontrola może zostać wykonana przez policjantów tut. jednostki, jednak z pewnym uwarunkowaniem. Pisemna prośba o skontrolowanie autobusu powinna być złożona, z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem na adres Komendy Powiatowej Policji w Oławie ul. Kopernika 1, za pośrednictwem faxu, nr 71 38 17 242, albo pod adres e-mail: kpp@olawa.wr.policja.gov.pl.

 Aby zapewnić Państwu dokonanie sprawdzenia autobusu przez policjantów ustalamy zasady kontroli, które należy spełnić:

  1. Pisemne zgłoszenie o planowanej wycieczce z podaniem informacji o dacie i godzinie przyjazdu autobusu z co najmniej siedmiodniowym wyprzedzeniem.

  2. Informujemy również, że w szczególnych przypadkach kontrola stanu technicznego pojazdu przez Policję może być zgłoszona krótko przed wyjazdem autokaru, ale nie będzie gwarancji wysłania policjantów z uwagi na wykonywanie przez nich innych czynności służbowych.

Po wykonanej kontroli policjanci nie wydają żadnych zaświadczeń stwierdzających sprawność techniczną lub też niesprawność pojazdu sprawdzonego w sposób organoleptyczny.
 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy autobus poddawany jest badaniom technicznym wykonanym w okręgowej stacji kontroli pojazdów, częściej niż samochody osobowe. Szczegółowa kontrola autobusu wykonywana jest co 6 miesięcy. Pracodawca zobowiązany jest do tego, aby kierowca posiadał wymaganą dokumentację w związku z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy.

 

Oficer prasowy KPP w Oławie, podinsp. Alicja Jędo

ŹRÓDŁO: Kierownik ORD KPP Oława podkom. Krystian Wiżgała

Powiązane wiadomości