Ta strona używa plików cookie!
close

Dzielnicowi z Oławy spotkali się z uczestnikami letnich półkolonii – rozmawiali z nimi o bezpiecznych wakacjach.

Data dodania: 2 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Oława

Dzielnicowy st. asp. Mariusz Obręcki i mł. asp. Paweł Martowski, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz akcji „Bezpieczne Wakacje” , wzięli udział w spotkaniu z uczestnikami półkolonii letnich, zorganizowanych w Szkole Podstawowej nr 2 w Oławie. Policjanci rozmawiali z uczniami o najpoważniejszych zagrożeniach związanych z wakacjami oraz o tym, jak ich unikać.

29 czerwca br. dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Oławie przeprowadzili spotkania z grupą 165 uczestników półkolonii letnich, zorganizowanych w Szkole Podstawowej nr 2 w Oławie, dla uczniów szkół podstawowych. Spotkanie to miało charakter edukacyjno-informacyjny w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa. Część profilaktyczno-prewencyjna poświęcona była akcji ,,Bezpieczne Wakacje” i „Bezpieczna woda”, które skierowane są przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej, a także do rodziców i opiekunów. Celem tych działań jest popularyzacja i podniesienie świadomości społecznej z zakresu bezpiecznego letniego wypoczynku, w szczególności w okolicach zbiorników wodnych. Ponadto, dzielnicowi pouczali dzieci o tym, jak zachować się gdy zaczepia nas ktoś obcy, jak bezpiecznie korzystać z Internetu oraz przypomnieli wszystkim uczestnikom o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach i najważniejsze numery alarmowe, których znajomość w niejednym przypadku uratowała człowiekowi życie.

Policjanci korzystając z okazji spotkania z tak liczną grupą uczniów przekazali uczestnikom półkolonii wiedzę na temat zawodu policjanta.

Spotkanie zakończyło się rozdaniem elementów odblaskowych i pamiątkowym zdjęciem.

 

Oficer Prasowy KPP w Oławie

podinsp. Alicja Jędo

 

Galeria

Powiązane wiadomości